הכירו את הביצועים של Apple Watch ואת הקשר שלהם לסוללה.
Ariel
הכירו את הביצועים של Apple Watch ואת הקשר שלהם לסוללה.


ה-Apple Watch מתוכנן לספק חוויה פשוטה וקלה לשימוש. דבר זה אפשרי רק הודות לשילוב של טכנולוגיות מתקדמות עם הנדסה מתוחכמת. תחום טכנולוגי חשוב אחד הוא הסוללה והביצועים. הטכנולוגיה של הסוללות מורכבת, ומספר משתנים תורמים לביצועי הסוללה ולביצועים של ה-Apple Watch הנובעים מהם. כל הסוללות הנטענות הן רכיבים מתכלים, ויש להן תוחלת חיים מוגבלת - בסופו של דבר הקיבולת והביצועים שלהן פוחתים. כשהסוללות מתיישנות, מצב זה יכול לתרום לשינויים בביצועים של ה-Apple Watch. מאמר זה מיועד למי שמעוניינים במידע נוסף בנושא זה.
           

אודות סוללות ליתיום-יון

הסוללות של Apple Watch הן בטכנולוגיית ליתיום-יון. בהשוואה לסוללות בטכנולוגיות מדורות קודמים, סוללות ליתיום-יון נטענות מהר יותר, מחזיקות מעמד זמן רב יותר, ויש להן צפיפות כוח גבוהה יותר, לחיי סוללה ארוכים יותר באריזה קלה יותר. סוללות נטענות בטכנולוגיית ליתיום-יון מספקות כיום את הטכנולוגיה הטובה ביותר למכשיר שלכם.
           

מתי סוללות מתיישנות מבחינה כימית

כל הסוללות הנטענות הן רכיבים מתכלים, שמאבדים מיעילותם עם ההתיישנות הכימית שלהם.
ככל שהסוללות מתיישנות מבחינה כימית, סך הטעינה שהן יכולות לשמור פוחת, וכתוצאה מכך פרקי הזמן עד לטעינה חוזרת של המכשיר מתקצרים. אפשר להתייחס לכך בתור הקיבולת המרבית של הסוללה - או מידת קיבולת הסוללה ביחס למצבה כשהייתה חדשה. בנוסף, היכולת של סוללה לספק ביצועים מיידים מרביים, או "ביצועי שיא", עשויה לרדת. על מנת שה-Apple Watch יפעל כראוי, המערכת האלקטרונית חייבת להיות מסוגלת להסתמך על כוח מיידי מהסוללה. מאפיין אחד שמשפיע על אספקת כוח מיידי הוא ההתנגדות של הסוללה. סוללה עם התנגדות גבוהה עלולה שלא להצליח לספק די כוח למערכת שזקוקה לו. ההתנגדות של הסוללה עשויה לגדול כשהגיל הכימי של הסוללה גבוה. ההתנגדות של הסוללה תגדל באופן זמני במצב טעינה נמוכה ובסביבה של טמפרטורה נמוכה. בשילוב עם גיל כימי גבוה, הגידול בהתנגדות יהיה משמעותי יותר. אלה הם מאפיינים כימיים של הסוללה, שרווחים בכל סוללות הליתיום-יון בתעשייה.
כאשר נמשך כוח מסוללה בעלת רמה גבוהה יותר של התנגדות, הוולטז' של הסוללה ירד בשיעור גבוה יותר. רכיבים אלקטרוניים זקוקים לוולטז' מינימלי על מנת לפעול כראוי. רכיבים אלה כוללים את האחסון הפנימי של המכשיר, את המעגלים החשמליים ואת הסוללה עצמה. מערכת ניהול החשמל קובעת את היכולת של הסוללה לספק כוח זה, ומנהלת את העומסים על מנת לשמר את יכולת הפעולה. כאשר לא ניתן יותר לתמוך בפעולה עם היכולות המלאות של מערכת ניהול החשמל, המערכת תבצע כיבוי על מנת לשמר את הרכיבים האלקטרוניים הללו. אף כי כיבוי זה מכוון מבחינת הצורך של המכשיר, הוא עשוי להיות בלתי צפוי מבחינת המשתמש.
           

כיצד למקסם את ביצועי הסוללה

"חיי הסוללה" הם משך הזמן שמכשיר פועל עד שצריך לטעון אותו. "אורך חיי הסוללה" הוא פרק הזמן שסוללה פועלת עד שכבר לא ניתן להשתמש בה. גורם אחד המשפיע על חיי הסוללה ואורך חיי הסוללה הוא השילוב של דברים שאתם עושים עם המכשיר. בלי קשר לאופן השימוש שלכם במכשיר, יש דרכים המסייעות להאריך את אורך חיי הסוללה של המכשיר. אורך חיים של סוללה קשור ל"גיל הכימי" שלה, שהוא לא רק עניין של הזמן החולף. הוא כולל גורמים שונים, כמו מספר מחזורי הטעינה והאופן שבו היא טופלה. היעזרו בטיפים האלה כדי למקסם את ביצועי הסוללה ולסייע בהארכת חיי הסוללה. לדוגמה, שמרו על ה-Apple Watch במצב של חצי טעינה כשאתם מאחסנים אותו לטווח ארוך. בנוסף, הימנעו מלטעון את ה-Apple Watch או להשאיר אותו בסביבות חמות, כולל חשיפה לאור שמש ישיר, לפרקי זמן ממושכים.
           

ניהול הסוללה והביצועים

 Apple Watch SE ו-Apple Watch Series 5 ואילך כוללים מערכות תוכנה וחומרה מובנות המסייעות להפחית את ההשפעות על הביצועים שעשויות להיות מורגשות בתנאים מסוימים, כגון סוללה במצב של טעינה נמוכה או כוח שיא, או סוללה בעלת גיל כימי גבוה. המערכת היא אוטומטית, פעילה תמיד ופועלת על מנת לספק ביצועים טובים ככל האפשר. מתבצע ניטור דינמי של צורכי החשמל, והביצועים מנוהלים על מנת לטפל בצרכים הללו בזמן אמת. המערכת מאפשרת ל-Apple Watch SE ול-Apple Watch Series 5 ואילך לאזן ולהפחית את ההשפעות על הביצועים במידה רבה ככל האפשר. המשתמש עשוי להבחין או לא להבחין בהשפעות על המכשיר, שעשויות להיות זמניות. בהתאם למצב הסוללה של המכשיר ולמשימות שבהן ה-Apple Watch מטפל, מספר דוגמאות להשפעות הללו עשויות לכלול זמנים ארוכים יותר של הפעלת אפליקציות, קצב פריימים נמוך יותר, היקף מופחת של העברת נתונים אלחוטית, עמעום מסך, עוצמת קול נמוכה יותר של הרמקול או נתונים חסרים של קצב הלב במהלך אימון.
אם ביצועי המכשיר שלכם מושפעים מסוללה שהתיישנה ואתם רוצים לקבל עזרה עם Apple Watch חלופי, פנו לתמיכה של i-watch.
קבלו מידע נוסף  עבור סוללות.
           

על 'טעינת סוללת ממוטבת' ועל 'מצב סוללה חלשה' ב-Apple Watch

עם watchOS 7 ואילך, ה-Apple Watch לומד מהרגלי הטעינה היומיומיים שלכם כדי לשפר את אורך חיי הסוללה. תכונה זו, שנקראת 'טעינת סוללה ממוטבת', מיועדת להפחתת בלאי הסוללה ושיפור אורך החיים שלה באמצעות הפחתת משך הזמן שבו ה-Apple Watch טעון במלואו. מידע נוסף על 'טעינת סוללה ממוטבת'.
התכונה 'מצב סוללה חלשה' ב-watchOS 9 מפחיתה את כמות ההספק החשמלי המשמשת את ה-Apple Watch על ידי השבתה של חלק מהתכונות או שינוי שלהן, כדי לאפשר לכם לחסוך בחיי הסוללה.
מידע נוסף על 'מצב סוללה חלשה'.